Towarzystwo Internistów Polskich
 
Międzynarodowy kurs doskonalący z chorób wewnętrznych w Krakowie

Zapraszamy do udziału w 9. edycji McMaster International Review Course in Internal Medicine (MIRCIM), który się odbędzie w dniach 9–11 maja 2024 r. w Krakowie.

Członkowie TIP mogą zarejestrować się w cenie 750 zł (zamiast 1430 zł) używając kodu rabatowego: TIPonsite.

Rejestracja

McMaster International Review Course in Internal Medicine (MIRCIM) to wydarzenie, podczas którego uznani w świecie eksperci z poszczególnych dziedzin interny przedstawiają aktualne zasady postępowania klinicznego w różnych chorobach, odpowiadają na pytania oraz prowadzą warsztaty.

Kurs odbywa się w języku angielskim. Szczegółowy program jest dostępny na stronie www.mircim.eu/program.

W tym roku szczególnie zapraszamy do udziału w sesji pod auspicjami European Society of Hypertension poświęconej praktycznym aspektom leczenia nadciśnienia tętniczego według najnowszych wytycznych.

W ramach MIRCIM odbędzie się również konkurs na najlepszy opis przypadku klinicznego z dziedziny chorób wewnętrznych – Best Case Report Contest (www.mircim.eu/bcrc) oraz sesja dla osób zajmujących się nauczaniem medycyny – Medical Education Forum. Dla uczestników MIRCIM został zorganizowany specjalny koncert fortepianowy Kevina Kennera przy akompaniamencie Vienna Morphing Soloists (www.mircim.eu/concert).

MIRCIM jest organizowany przez McMaster University (Kanada) i Polski Instytut Evidence Based Medicine, we współpracy z European Federation of Internal Medicine, International Society of Internal Medicine, Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego, , oraz towarzystwami medycyny wewnętrznej z ponad 40 krajów.

Wysoki poziom merytoryczny i organizacyjny MIRCIM przyciąga do Krakowa lekarzy z wielu zakątków świata (w poprzednich edycjach MIRCIM uczestniczyli lekarze z blisko 60 krajów). Zobacz wykłady z poprzednich edycji MIRCIM na stronie www.mircim.eu w zakładce Past Editions.